Zapraszamy na debatę „Znakowanie żywności ‚wolne od GMO’ w Polsce – wyzwania i perspektywy


Serdecznie zapraszamy Państwa na organizowaną w ramach kampanii obywatelskiej „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” debatę pt. „Znakowanie żywności wolne od GMO w Polsce – wyzwania i perspektywy„. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 27.04. o godz. 11.00 w Warszawie. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji.

Zgodnie z oczekiwaniami obywateli naszego kraju, obecnie w Polsce trwają zaawansowane prace nad ustawą regulującą kwestię znakowania żywności wyprodukowanej bez użycia GMO. Debata odpowie uczestnikom oraz społeczeństwu na kluczowe pytania odnośnie możliwości, sposobu i terminu wdrożenia takiego systemu oraz wyzwań i korzyści dla sektora producentów żywności i pasz, rolników, a także konsumentów. 

Dyskusji w gronie przedstawicieli środowisk zainteresowanych wprowadzeniem systemu znakowania „wolne od GMO” towarzyszyć będzie zaprezentowanie deklaracji „Znakowanie żywności wyprodukowanej bez użycia GMO w całym łańcuchu produkcji i dostaw”, pod którą będą zbierane głosy poparcia wśród wszystkich chętnych podmiotów.

Gościć będziemy:

  •  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ewę Lech odpowiedzialną w Resorcie za prace nad ustawą znakowania „wolne od GMO”,
  • Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosława Sachajko – inicjatora projektu poselskiej ustawy w tym temacie,
  • współpracujących z kampanią ekspertów: Dorotę Meterę i Przemysława Gawlasa oraz
  • przedstawicieli firm – prekursorów na polskim rynku – produkujących żywność i pasze bez wykorzystania GMO – Prezesa OSM Piątnica Zbigniewa Kalinowskiego i Dyrektora Wipasz S.A. Dawida Leskiego.

Spotkanie odbędzie się w formie śniadania w warszawskiej Restauracji Chianti (ul. Foksal 17), 27.04 br. w godzinach 11.00 – 13:45

Organizatorzy: Federacja Zielonych Grupa Krakowska oraz Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

Zobacz program debaty.

Liczba miejsc ograniczona. Uczestnictwo bezpłatne poprzez wcześniejszą rejestrację.

Liczymy na Państwa obecność.