Spot naszej kampanii jednak w TVP? Prowadzimy dialog z Komisją ds. Kampanii Społecznych TVP


Jak doskonale wiecie, spot „Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też!” został odrzucony przez TVP i niemożliwa była jego emisja w ramach  czasu antenowego dla organizacji pożytku publicznego. Nie poddajemy się jednak! Podejmowany przez nas temat jest tak ważny z punktu widzenia społecznego, że jesteśmy gotowi przygotować nowy materiał by móc dotrzeć z nim do obywateli.

W sprawie poprzedniego spotu nasze stanowisko się nie zmieniło. Nie zgadzamy się z decyzją Telewizji Polskiej i uważamy ją za krzywdzącą. Krzywdzącą przede wszystkim dla społeczeństwa, któremu blokuje się dostęp do kluczowych informacji oraz możliwość poparcia idei dotyczącej każdego konsumenta – bo taką niewątpliwie jest prawo do rzetelnie oznakowanej żywności.

Nie zamierzamy poprzestawać w walce o dostęp do bezpłatnego czasu antenowego w medium publicznym.

Wysłaliśmy do Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP pismo z opisaną koncepcją nowego spotu, z którym możecie się zapoznać. Tym razem chcemy wprost pokazać, że Polacy nie zgadzają się z podpisaniem przez polski rząd umowy CETA, która niekorzystnie wpłynie na rodzime rolnictwo oraz bezpieczeństwo i jakość żywności trafiającej z Kanady do Polski (m.in. poprzez zalew naszego rynku żywnością modyfikowaną genetycznie). Skoro zawodzą politycy, którzy powinni bronić interesów polskich konsumentów, oznakujmy chociaż kompleksowo żywność, aby każdy mógł dokonać własnego wyboru!

Liczby nie kłamią: petycję „STOP TTIP & CETA: Bronimy polskiego rolnictwa i żywności” podpisało ponad 100 tyś. osób, a zablokowany przez TVP nasz spot obejrzało już ponad 150 tyś osób, co z kolei przełożyło się na blisko 40 tyś podpisów w sprawie znakowania żywności wolnej od GMO!

Czekamy na decyzję TVP i mamy szczerą nadzieję, że tym razem wyjdzie ona naprzeciw woli jej widzów.  Jesteśmy otwarci na dialog, bo po prostu działamy dla dobra wspólnego.