fbpx

Konkurs wiedzy o GMO dla uczniów i studentów szkół gastronomicznych w Polsce

Dzień dobry,

Jeśli jesteś przyszłym kucharzem, technologiem żywności, kelnerem lub restauratorem, to dobrze trafiłeś! 🙂

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w krótkim kursie prezentującym podstawowe informacje o żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Dzięki kursowi dowiesz się również, dlaczego dla konsumentów ważne jest znakowanie żywności wyprodukowanej bez użycia GMO oraz czemu warto wprowadzić taki system znakowania w Polsce.

Integralną częścią kursu jest quiz. Zachęcamy do przejścia całej ścieżki. Osoby, które osiągną najlepsze wyniki przy rozwiązywaniu quizu, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: sprzętu AGD wysokiej jakości oraz możliwości odbycia dwudniowego mini-stażu w jednej z prestiżowych restauracji Kręglickich w Warszawie.

Celem naszej akcji jest budowanie świadomości konsumenckiej związanej z żywnością modyfikowaną genetycznie oraz tą wolną od GMO.

Jako konsument, a w przyszłości osoba zajmująca się zawodowo tematami związanymi z żywnością: przyszły szef kuchni czy właściciel restauracji, będziesz odpowiedzialny za kreowanie trendów żywieniowych. Wiedza na temat organizmów modyfikowanych genetycznie oraz znajomość oczekiwań konsumentów jest w Twoim zawodzie kluczowa!

Partnerem akcji są Restauracje Kręglickich z Warszawy  – jedne z najbardziej prestiżowych placówek w Polsce, dbające o dobro konsumentów i wspierające idee naszej kampanii.

Dlaczego to jest ważne?

Obecnie polskie prawo nie reguluje kwestii znakowania żywności wyprodukowanej bez użycia GMO, choć Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiło projekt ustawy, który trafił do konsultacji społecznych. Nie oznacza to, że takiej nie ma lub, że temat jest nieistotny. W naszej kampanii już od 2013 roku walczymy o znakowanie „wolne od GMO” reprezentując głos obywateli. Pomimo pomijania tematu GMO w mediach głównego nurtu, polskie społeczeństwo chce konkretnych zmian przepisów regulujących znakowanie żywności. 73,1% Polaków domaga się wprowadzenia znakowania żywności „wolne od GMO”, a wśród rodziców dzieci w wielu poniżej 2 lat takiego znakowania chce aż 9 na 10 osób*. Dodatkowo, coraz więcej polskich producentów (np. Farmio – jeden z największych producentów jaj, a ostatnio kilka największych mleczarni: Spomlek, OSM Piątnica, Mlekpol, Polmlek i inne) nie czeka na decyzje „na górze” i deklaruje lub już wprowadza własne znakowanie. Chcą być gotowi na rosnące zapotrzebowanie konsumentów.

Działania naszej kampanii wychodzą im naprzeciw. To nie przypadek, że petycję w tej sprawie podpisało już ponad 40 tysięcy osób. Zdajemy sobie sprawę, że do osiągnięcia zamierzonej zmiany społecznej potrzebne jest szerokie poparcie i zaangażowanie różnych środowisk. Oprócz partnerów instytucjonalnych kampanię swoim wizerunkiem wspierają również znane osoby. Pani Agnieszka Kręglicka, współtwórczyni marki Restauracji Kręglickich jest jedną z ambasadorek naszej kampanii. Kto wie, może niedługo Ty też będziesz miał okazję zostać ambasadorem kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”? 🙂

Zatem nie czekaj, weź udział w kursie, rozwiąż quiz i wygraj atrakcyjne nagrody. Czekamy na Ciebie!

A jeśli konkurencja nie jest Ci straszna, powiadom o akcji kolegów i koleżanki ze szkolnej ławki.

*Dane statystyczne na podstawie wyników badań „Polacy o GMO” przeprowadzonych przez Millward Brown na zlecenie INSPRO (wrzesień 2013 r.).

Instrukcja obsługi:

„Kurs” – ta część zawiera esencjonalne zagadnienia o GMO. Poszerzą one Twoją wiedzę nt. produktów modyfikowanych genetycznie i pomogą w prawidłowej odpowiedzi na pytania konkursowe. Całość składa się z 5 bloków. Zapoznaj się dokładnie z ich treścią, gdyż na podstawie informacji w nich zawartych opiera się quiz składający się z 20 pytań.

„Quiz” – Jeśli zdecydujesz się do podjęcia wyzwania i stanięcia w szranki z innymi uczestnikami, koniecznie zapoznaj się z Regulaminem konkursu (kliknij przycisk w lewym dolnym rogu tej strony). Niestety w konkursie nie mogą wziąć udziału wszyscy chętni. Decydującym kryterium jest pełnoletność oraz uczęszczanie do szkoły o profilu gastronomicznym.

„Staż”– dwudniowy staż (2x8 godzin) w renomowanych Restauracjach Kręglickich Chianti i Opasły Tom w dniach 28-29.06.2017 r. Zwycięzcy zapewniamy 3 noclegi w Warszawie (27-30.06) oraz zwrot kosztów dojazdu (maksymalnie do 200 zł)

W przypadku, gdy spełniasz kryteria, wypełnij proszę formularz podając swoje dane osobowe oraz nazwę i adres szkoły, do której uczęszczasz.

Konkurs trwa od 14.06.2017 r. do 23.06.2017 r.

Wyniki konkursu podane zostaną na stronie chcewiedziec.pl do dnia 25.06.2017r. do godz. 23.59.

Dla 5 osób, które zdobędą w konkursie największą liczbę punktów w najkrótszym czasie, przewidzieliśmy nagrody rzeczowe w postaci wysokiej jakości sprzętu AGD:

Za pierwsze miejsce: Robot wieloczynnościowy Bosch MUM52130BN

Za drugie miejsce: Wyciskarka do soku Eldom Perfect Juicer PJ400

Za trzecie miejsce: Komplet noży Gerlach Modern Black

Za czwarte miejsce: Parowar Philips HD9140

Za piąte miejsce: Dzbanek filtrujący Brita Elemaris Cool.

Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca wygra także udział w dwudniowym stażu w renomowanej warszawskiej Restauracji Kręglickich w dniach 28-29.06.2017 r.(dodatkowo gwarantujemy zwrot kosztów podróży i nocleg).

A więc czas start! 🙂

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zwrotu kosztów przejazdu na staż

//chcewiedziec.pl/wp-content/uploads/2017/05/belka.jpg

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani