fbpx

Wprowadź „wolne od GMO” do sklepów

Drogi Konsumencie,
Aplikacja, do korzystania z której gorąco Cię zachęcamy, to kolejne z naszych narzędzi promujące ideę znakowania żywności wyprodukowanej bez użycia GMO. Wraz z ponad 40 tysiącami konsumentów, którzy podpisali naszą petycję, już od 2013 roku domagamy się wprowadzenia w Polsce jednolitego znakowania „wolne od GMO”.
Dlatego przygotowaliśmy prosty mechanizm, który pozwoli Ci wysłać apel do największych sklepów i sieci spożywczych w Polsce. Powiedz im wprost, że jako ich klient chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO i że zależy Ci, aby taką żywność promowali.


Jesteśmy aktywni i walczymy na wielu frontach – od rzecznictwa, po akcje medialne i edukacyjne, aż po najważniejsze – mobilizowanie obywateli do oddolnych działań.
Zdajemy sobie sprawę, że do osiągnięcia zamierzonej zmiany społecznej potrzebne jest szerokie poparcie i zaangażowanie różnych środowisk. 73,1% Polaków domaga się znakowania żywności „wolne od GMO”, a wśród rodziców dzieci w wielu poniżej 2 lat takiego znakowania chce aż 9 na 10 osób*.Obecnie polski rząd pracuje nad ustawą regulującą znakowanie „wolne od GMO”. Jednak same przepisy nie wystarczą. Potrzebna jest bogata oferta i dostępność takich produktów w sklepach, co umożliwi Ci wolny wybór podczas zakupów. To istotne także w kontekście umowy CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) pomiędzy Kanadą, a Unią Europejską. Jej przeciwnicy od dawna mówią, że może ona spowodować zalew europejskiego rynku żywnością niespełniającą standardów bezpieczeństwa UE – w tym nieoznakowaną pod kątem GMO. Coraz więcej polskich producentów, ostatnio kilka największych mleczarni, nie czeka na decyzje „na górze” i deklaruje lub już wprowadza własne znakowanie. Chcą być gotowi na rosnące zapotrzebowanie konsumentów. Wysłany przez Ciebie Apel spowoduje jeszcze większe zainteresowanie tym tematem. Pamiętaj, że to Ty jesteś najważniejszym ogniwem w łańcuchu producent – dystrybutor – klient!
Znana maksyma mówi, że konsument głosuje poprzez swój portfel, inna – że popyt generuje podaż. Pewne jest to, że podobnie jak inni konsumenci, masz ogromne możliwości wpływu na producentów i dystrybutorów, z czego możesz nie zdawać sobie sprawy. Zmiana jest jednak możliwa! Wielokrotnie w ostatnich latach tysiące pojedynczych obywateli tworzyło ruchy konsumenckie skutecznie przyczyniające się do wypracowywania nowych standardów, czy trendów.
Naszą rolą będzie nagłośnienie całej akcji, aby jak najwięcej konsumentów skorzystało z aplikacji. Następnie dokonamy podsumowania wyników i zwrócimy się z prośbą o komentarz do poszczególnych adresatów, czyli sklepów/sieci handlowych. Będziemy również monitorować sytuację i w Twoim imieniu sprawdzać, czy w poszczególnych firmach nastąpiły pozytywne zmiany w kontekście dostępności produktów wolnych od GMO.
Dołącz do grona świadomych konsumentów i poproś swój sklep o wprowadzenie do swojej oferty produktów wolnych od GMO oraz ich lepszą promocję
Nie czekaj, wyślij swój apel już dziś i poproś o to samo swoich bliskich i znajomych!

Logotypy sponsorów

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter