fbpx

Tak dla jednolitego znaku „wolne od GMO”!

Drodzy Konsumenci/Drogie Konsumentki,

dziękujemy Wam za aktywne wspieranie korzystnych zmian w przepisach dotyczących znakowania żywności wolnej od GMO. Dzięki Wam zebraliśmy 2279 podpisów pod apelem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącym wprowadzenia jednolitego znaku „wolne od GMO”. Jak podkreślili urzędnicy resortu rolnictwa, Wasze zaangażowanie w znaczący sposób przyczyniło się do wznowienia prac nad projektem ustawy regulującym prawnie oznakowanie żywności produkowanej bez udziału genetycznie zmodyfikowanych organizmów. Zebrane podpisy pod apelem będą dla nas mocnym argumentem w tegorocznej walce o wprowadzenie w Polsce znaku „wolne od GMO”.

Od 2009 r. walczymy dla Was na wielu frontach

Prowadzimy działania rzecznicze, edukujemy, organizujemy akcje medialne. Po wielu latach batalii w końcu nadeszła szansa na poprawę sytuacji konsumentów. Wprowadzenie jednolitych przepisów dotyczących znakowania żywności oraz jednorodnego logotypu „wolne od GMO” w polskich przepisach umożliwi konsumentom podejmowanie swobodnych i świadomych decyzji.

Konsumenci chcą wprowadzenia znaku „Wolne od GMO”

Zebraliśmy ponad 40 tys. podpisów pod naszą petycją w sprawie wprowadzenia znaku „wolne od GMO”. Również sondaż Millward Brown z 2013 roku dla INSPRO pokazał, że ponad 73% ankietowanych jest za wprowadzeniem takich rozwiązań, a 9 na 10 rodziców dzieci do lat 2 chciałoby mieć pełną świadomość składu żywności przy wyborze produktów w sklepie.

Liczymy na głos Twój i Twoich bliskich!

Apel, który trafi do decydentów z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, będzie realnym wzmocnieniem głosu obywatelskiego w późniejszych negocjacjach. Liczne głosy wsparcia dla wprowadzanych zmian oraz postulowanie o zawarcie w przepisach jednolitego logotypu określającego produkty „wolne od GMO”, pokażą rządzącym o jak ważną kwestię walczymy.


//chcewiedziec.pl/wp-content/uploads/2017/10/stopka_FIO.png

Latest posts from our blogAll about our passion.

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani