fbpx

Powstrzymaj TTIP i CETA

Zbiórka podpisów zakończona

We współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi zebraliśmy w sumie blisko 200 tys. podpisów. Za naszym pośrednictwem podpisały się 53 143 osoby. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zainteresować polski rząd realnym zagrożeniem, jakie umowy TTIP i CETA niosą dla polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa obywateli.

Super, że jesteście z nami!

Dzięki Waszym podpisom pokazaliśmy, że obywatele zdają sobie sprawę z wagi problemu i domagają się zapewnienia ochrony polskiego rolnictwa i żywności. To bezpieczna przyszłość nasza i następnych pokoleń.

Kampanię, której celem jest zatrzymanie umów handlowych między Unią Europejską a USA i Kanadą – TTIP i CETA prowadzimy od momentu, kiedy temat się pojawił – część polityków dowiedziała się o problemie właśnie od nas. Obie umowy mają wiele cech wspólnych, z których najważniejsza to: przyznanie korporacjom większych praw niż poszczególnym państwom.


Dotyczy ona m.in.:

  • nowych praw do ochrony zysków przed trybunałami arbitrażowymi,
  • możliwość wpływania na ustanawiane przepisy,
  • obniżenie standardów chroniących prawa społeczne, ekonomiczne, zdrowotne i środowiskowe.
STOP CETA

Jednym z największych zagrożeń dla zdrowia obywateli jest napływ taniej, ale niskiej jakości żywności zza oceanu zawierającej GMO, szkodliwe środki chemiczne (np. chlor wykorzystywany do płukania kurczaków, hormony wzrostu przy hodowli krów, wiele pestycydów zabronionych w UE) – wszystko to może doprowadzić do upadku polskiego rolnictwa i zagrozić bezpieczeństwu konsumentów. Dlatego zrobimy wszystko, aby polski rząd te umowy odrzucił.

Więcej informacji:

  1. Aktualności z frontu kampanii
  2. Rafał Górski o #TTIP i #CETA w TVP Info
  3. Raport „Unijni rolnicy na sprzedaż”
Partnerzy

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.