Detektywi w służbie bezpiecznej żywności na VI Dożynkach Powiatu Poddębickiego

  • Stoisko Fundacji Tu Brzoza podczas Dożynek w Poddębicach

10 września odbyła się akcja lokalna promująca ideę realizowanego przez Fundację Idee Społeczne (FIDEES) i Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) projektu „Bezpieczna żywność, bezpieczna rodzina”.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez dwie uczestniczki naszego lipcowego warsztatu dla detektywów w służbie bezpiecznej żywności – Jadwigę Mazur z Fundacji „Tu brzoza” oraz Małgorzatę Arkusz ze Stowarzyszenia „Niva”. Merytorycznego wsparcia udzielał koordynator projektu – Przemysław Stańczak.

Podczas kilku godzin aktywności stoisko informacyjne odwiedziły setki osób, które dowiedziały się o celu projektu, poznały wyniki ankiet na temat bezpieczeństwa żywnościowego rodziny przeprowadzonych przez lokalne aktywistki, skorzystały z przygotowanych materiałów edukacyjnych, a także podpisywały petycję INSPRO w sprawie znakowania żywności wyprodukowanej bez użycia organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO). Dla wielu z tych ludzi prezentowany temat był tajemniczy :), ale wierzymy, że każda taka okazja pozwoli zwiększyć świadomość konsumencką i siłę ruchu konsumenckiego w Polsce.

W najbliższych tygodniach spotkania o podobnym charakterze odbędą się w Głownie, Opocznie, Łaznowie, Zgierzu, czy Łodzi.