USA: 68% lekarzy popiera znakowanie żywności z GMO

  • Lekarz

Większość Amerykanów chce oznakowania produktów GMO. Czołowa społeczność lekarzy przytłaczającą większością głosów poparła ten pomysł, tym samym odzwierciedlając opinie milionów Amerykanów.

SERMO składa się z 358 tys. członków, którymi są dyplomowani lekarze reprezentujący głównie Stany Zjednoczone i Kanadę.

Ze wszystkich lekarzy, którzy zostali zapytani czy żywność genetycznie modyfikowana powinna być oznaczana, 68% uważa, że ludzie mają prawo wiedzieć, co znajduje się w spożywanym przez nich jedzeniu.

SERMO to miejsce gdzie lekarze mogą prowadzić szczere i anonimowe dyskusje bez infiltracji ze strony przemysłu biotechnologicznego. Jeśli to prawda, wtedy 68% które poparło znakowanie GMO jest jeszcze bardziej istotne,

ponieważ liczba ta jest prawdopodobnie dokładniejsza od ankiet, które wskazały, że ponad 66% Amerykanów chce oznakowania produktów zawierających GMO.

Sondaże nieustannie pokazują, że 80 do 95% ludzi chce, by żywność zawierająca GMO była odpowiednio oznakowana. W ankietach przeprowadzonych przez m.in. The New York Times i Washington Post ponad 93% popiera oznakowanie GMO.

Ponadto w ostatnio opublikowanym badaniu Nielsen z 30 tys. konsumentów 80% stwierdziło, że zapłaciłoby więcej za zdrowsze jedzenie takie jak to oznaczone jako Non-GMO.

Źródło: http://naturalsociety.com